Toskania i jej atrakcje

toskaniaTym razem postanowiliśmy zwiedzić kawałek Włoch. Zdecydowaliśmy się na tak uwielbianą i wychwalaną przez wszystkich Toskanię. Region ten oferuje mnóstwo niezwykłych miejsc i zabytków do zwiedzenia. Nuda tutaj nikogo nie dopadnie.

Florencja to punkt, którego nie może zabraknąć w planie wycieczki. Miasto z przepięknymi zabytkami architektury, urokliwymi uliczkami i licznymi mostami łączącymi dwa brzegi rzeki Arno, która przepływa przez całe miasto. Najstarszy z nich, pojawiający się na każdej widokówce z Florencji, to Ponte Vecchio zbudowany w 1435 r.

Można kupić tu wyroby florenckich złotników. Nieopodal jest ogromny pałac – Palazzo Pitti – oficjalna rezydencja Medyceuszy panujących w Wielkim Księstwie Toskanii. Dumą Florencji jest katedra Santa Maria del Fiore na Piazza del Duomo, katedra, którą budowano, z licznymi przerwami, przez nieomal 600 lat.

Niezwykłym miejscem jest miasto Vinci, jego odwiedzenie polecamy osobom, które wybierają się do Toskanii z dziećmi. Znajduje się tu muzeum poświęcone urodzonemu w tym mieście Leonardo Da Vinci. Można tu zobaczyć drewniane rekonstrukcje maszyn i kopie obrazów oraz fresków Leonarda.
—–
Idealne do wnętrz drzwi dre Katowice znajdziesz na budus.pl.
—–

Będąc w Toskanii nie można zapomnieć o Pizie. Urzeka ona swoim starym miastem, skoncentrowanym na Campo dei Miracoli, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To tutaj stoi słynna na całym świecie krzywa wieża. Obok jest katedra, baptysterium i cmentarz Camposanto.

W związku z tym, że Toskania jest sporym regionem, zdecydowaliśmy się na zmianę noclegów co kilka dni. Apartamenty we Włoszech w obszarze Toskanii występują w takich ilościach i są tak zróżnicowane, że nie było żadnego problemu z rezerwacją kwatery w kolejnych lokalizacjach.

Godna polecenia jest także Siena- pełna wspaniałych zabytków architektury. Wąskie, zabytkowe uliczki prowadzą do Piazza del Campo- rynku w kształcie muszli, na którym rozgrywają się co roku zawody konne- Palio. Impreza, z kilkusetletnią tradycją, odbywa się 2 lipca i 16 sierpnia.

Popularne jest również San Gimignano. Na wzgórzu, na wysokości 340m stoi 14 wież, które zostały wybudowane w okresie od XII do XIVw. Najwyższym punktem w mieście jest wieża Torre Grossa, z której roztacza się przepiękny widok na miasto i okolicę.

Pienza- zaprojektowana w XV wieku, to wzorowe miasto renesansowe. Jest tu piękny stary rynek, pałac biskupi, katedra, ratusz oraz słynny Pecorino di Pienza- ser owczy. Odbywają się tu również liczne imprezy kulturalne.
Toskania pełna jest małych miasteczek z urokliwymi starymi miastami, zabytkowymi kamienicami, wąskimi uliczkami oraz słynnymi, włoskimi piazza- placami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a panująca tu atmosfera urzeknie każdego.