Wałbrzyski złoty pociąg

zloty_pociagJuż od kilku tygodni mieszkańcy Wałbrzycha i jego okolic żyją sensacyjną wiadomością, jaką była informacja o odnalezieniu „złotego pociągu”. Miasto przeżywa oblężenie różnej maści poszukiwaczy skarbów, mimo apelu władz miasta o zachowanie zdrowego rozsądku, jak i informacji samych odkrywców, którzy twierdzą, że odnaleźli pociąg pancerny, który wcale nie musi być tym, o którym krążą legendy od II wojny światowej. Tzw. „złoty pociąg” ma się znajdować na głębokości zaledwie 12 metrów – wynika ze sporządzonego przez rzekomych odkrywców opisu poszukiwań. Co ciekawe, nikt nie zna zawartości wagonów, ukrytych gdzieś na Dolnym Śląsku, ale Światowy Kongres Żydów już zastrzega, że mogą to być rzeczy należące do Żydów. W oświadczeniu wydanym w Nowym Jorku, szef organizacji Robert Singer podkreślił, że wartościowe przedmioty, które zostaną znalezione, mogą pochodzić z grabieży żydowskiej własności. Jeszcze wcześniej w rosyjskich mediach pojawiła się wypowiedź prawnika, który dowodził, że zawartość pociągu może należeć do Rosji – jako sukcesora Związku Radzieckiego, uczestnika antyhitlerowskiej koalicji. Jeszcze tylko czekać, aż roszczenia do złotego pociągu zgłosi Deutsche Bahn.

Teraz okazało się, że kilkanaście kilometrów od Wałbrzycha dokonano kolejnego odkrycia, które może przyciągnąć turystów. Eksperci krytycznie wypowiadają się o możliwości znalezienia „złotego pociągu”, historycy twierdzą, że złoty pociąg to mit. Jedno jest pewne – na całej akcji zyskuje samo miasto, które nagle jest na ustach nie tylko całej Polski, ale także mediów zagranicznych. I to w pozytywnym kontekście, a nie w związku z korupcją, czy biedaszybami. Takiej reklamy Wałbrzych nie miał nigdy.
—–
Niezwykła, pełna wspaniałych miejsc i krajobrazów Czarnogóra wczasy oferuje w bardzo przystępnych cenach.
—–

Do tego okazuje się, że słynny wałbrzyski „złoty pociąg” może okazać się wierzchołkiem góry lodowej. W Walimiu, kilkanaście kilometrów od Wałbrzycha, odkryto wielki niemiecki tunel z czasów II wojny światowej. Nie wiadomo co znajduje się w środku.

Ma on około 2 kilometrów długości. Pojawiły się również niepotwierdzone informacje, według których wykryto podziemny obiekt niedaleko Włodarza.