Wczasy w Hiszpanii

hiszpaniaHiszpania to jeden z liczniej odwiedzanych państw, obierana przez obcokrajowców za cel podróży. Trzeci, pod względem wielkości, kraj Starego Kontynentu leży na Półwyspie Iberyjskim. Pod władaniem Hiszpanii są także Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz dwie enklawy w Afryce. Ze swoim wspaniałym klimatem, ciepłym morzem, bogatą historią i wspaniałą kulturą stanowi wymarzony, wręcz idealny na wakacyjne wojaże kierunek. Dzięki serwisom noclegowym i wyszukiwarkom auta na wynajem, jak np. portal globalrental.pl, można zawczasu przygotować i zorganizować samodzielnie cały wyjazd.

W sezonie oblegane jest oczywiście hiszpańskie wybrzeże. Tłumy turystów podążają za słońcem w takich regionach jak Costa Blanca, Costa Brava czy Costa del Sol (te należą do najbardziej znanych), aby wypocząć i nabrać energii. Bogata i doskonale rozwinięta baza noclegowa tego regionu sprawia, że pojawia się coraz więcej atrakcyjnych cenowo ofert. Oprócz wspaniałego wybrzeża turyści uwielbiają zwiedzać takie hiszpańskie miasta jak Madryt, Barcelona czy Sewilla. A w związku z tym, iż oferowany jest tani wynajem auta w Hiszpanii, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wakacje na plaży połączyć ze zwiedzaniem największych atrakcji turystycznych Hiszpanii.

Madryt, stolica Hiszpanii jest najwyżej położoną stolicą europejską, zlokalizowaną u podnóża Wyżyny Kastylijskiej. Przyciąga turystów imponującymi muzeami, a najbardziej znanym i najbogatszym jest Muzeum Prado, obejmujące dzieła z kolekcji królewskiej, zbierane od XVI do XX wieku. Miasto zachwyca takimi zabytkami jak Pałac Królewski, katedra Almudena czy klasztor Descalzas Reales, urzeka licznymi parkami i ogrodami. Tutaj znajduje się także największa w Hiszpanii arena- Las Ventas, na której odbywają się walki byków, a fani piłki nożnej odbywają „pielgrzymki” na stadiony klubów piłkarskich Real Madryt i Atletico Madryt.

Natomiast Barcelona, drugie co do wielkości miasto hiszpańskie, słynie ze swej architektury i niepowtarzalnego stylu. Zaliczana jest do jednego z najładniejszych miast Europy, pełna urokliwych zaułków. Turyści krążą po niej w poszukiwaniu budynków będących dziełem bodaj najsłynniejszego architekta, Antoniego Gaudi, zaczynając wędrówkę od jego słynnej Sagrada Familia. Dużą popularnością cieszy się, a jakże, stadion piłkarski Camp Nou, jeden z największych obiektów sportowych Europy, należący do klubu FC Barcelona.

Sewilla to mekka dla fanów i wielbicieli flamenco. Uważana jest za stolicę tego andaluzyjskiego tańca. Turystów zachwyca dawnym pałacem królewskim Alkazar i jego ogrodem.

Hiszpania to kraj, który oferuje bogactwo zabytków, niezwykłą przyrodę, a jej mieszkańcy to otwarci i ciepli ludzie, wśród których poczujemy się jak najlepsi goście.